Eser Takibi


Radyo ve Televizyonda yayınlanan jenerik, jingle, dizi-film, haber bülteni, sponsorluk ya da reklamlarda yayınlanan eserlerinizin etiketlenerek sizlere raporlanmasını sağlamaktayız. Sunduğumuz çeşitli raporlarla sizlere farklı analizler yapma imkanı vermekteyiz.

Telifmetre sistemi ile eser takibi, tamamen otomatize edilmiş bir işleyişe sahiptir. Eser bir seferliğine sisteme eklendikten sonra hangi mecrada yayınlanırsa orayı gün, saat, dakikaya kadar raporlar. adexq.com adresinden dilediğiniz tarih aralığında dilediğiniz kanallarda raporlama çekebilirsiniz. Dilerseniz raporları düzenli şekilde sizlere e-posta, kısa mesaj, ya da sosyal ağlar (twitter, facebook vs.) üzerinden ulaştırabiliriz.

Teknolojik gelişmelerin ışığında eser sahiplerinin, eserlerinin takibi ve kontrolünde hızlı ve verimli olması adexq.com'un deneyimli ve uzman rapor analistlerin sunduğu grafik ekranlar ile daha kolay bir hale gelmektedir.

Reklam Takibi


Telifmetre ile Radyo ve Televizyon reklam takibi ve raporlaması yapılmaktadır. Televizyonda bant reklam, sanal bant ve logo, sponsorluk, ürün yerleştirme dahil günde ortalama 300.000sn 15.000 adet, Radyoda ortalama 250.000sn 12.000 adet reklam takibini 7x24 365 gün, dakikada ortalama 21 reklamı otomatik tanıma sistemimiz ile kesintisiz kayıt altına alarak abonelerimize raporlamaktayız.

2005 yılından günümüze kadar reklamcılık sektörüne Radyo ve Televizyon reklam takibi ve raporlamasını karşılıklı güven ve üstün hizmet anlayışı ile devam etmekteyiz. Radyo ve Televizyon mecrasında izleme ve dinlemenin yüksek olduğu, tüketiciye ulaşmanın en kolay, hızlı ve etkin yolu olmak ile birlikte maliyetlerinin de yüksek olması reklamın yayın kontrolünü, yayınlandığı tarih, saat ve adedi son derece önemli kılmaktadır.

Abonelerimiz, kurduğumuz SPRINT yazılımı ile ve adexq.com üzerinden güncel raporlara ulaşabilmektedir.

Televizyonda bant reklam, sanal bant ve logo, sponsorluk, ürün yerleştirme dahil olmak üzere günde ortalama 300.000sn 15.000 adet, Radyoda ulusal, Marmara bölgesel ve İstanbul yerelde ortalama 250.000sn 12.000 adet reklam takibini 7 X 24 365 gün, dakikada ortalama 21 reklamı kesintisiz şekilde otomatik tanıma sistemimiz ile (HEARS) kayıt altına alarak abonelerimize raporlamaktayız.

Sosyal Medya


Çağımızda hedef kitleye ulaşmanın kolay ve etkin yöntemlerinden biri de Sosyal Medyadır. Tüketici vaktinin büyük kısmını harcadığı internet ortamında reklamcıların ve üreticilerin dikkatinin bu platforma çekilmesine neden olmuştur. Yerli yabancı pek çok büyük şirket, bu mecranın önemli kullanıcıları arasındadır.

Firmanız bilinilirliği, markanızın değeri, ürünlerin ne kadar konuşulduğu, ürün geliştirmenizde ne yöne hareket edeceğiniz, markanızı bekleyen tehlikeler ve bunun yanında rakiplerinizin analizi gibi pek çok veri ve değerli bilgiler.

Sizi ilgilendiren haber, konu, fotoğraf, video ve sosyal ağlarda paylaşılan(Facebook, Twitter, You Tube ve Daily Motion gibi) isterseniz Türkçe seçeneğiyle, yayından kalmış dahi olsa arama yapabilir, seçimli analizler yapabilirsiniz.

AdexQ Nedir?


AdexQ ile Radyo ve Televizyonlarda yayınlanan reklam, tanıtım, sponsorluk, jinglelar, tamamen yüksek hassasiyetli otomatik ses ve görüntü tanıma sistemleri ile etiketlenerek sizlere raporlanmaktadır.

Takip edilecek tür (reklam, jenerik, jingle, haber bülteni, sponsorluk ya da reklamlarda yayınlanan eserler) sisteme eklendikten sonra hangi mecrada yayınlanırsa orayı gün, saat, dakikaya kadar raporlar. Dilediğiniz tarih aralığında dilediğiniz kanallarda raporlama çekebilirsiniz.

Bununla birlikte Televizyonda yayınlanan gerçek zamanlı yayın akışı da sisteme girilerek planlanan akış dışında oluşan değişiklikleri en doğru şekilde sunulmaktadır.

AdexQ bünyesinde bulunan yazılım ekibindeki arkadaşlarımız sizler için uygun analizleri üretmeye devam etmektedir, dilerseniz ekibimiz ile birlikte çalışarak sizlere uygun bir analiz raporu çıkartabilirsiniz